2015. február 28., szombat

354. Vörös és arany

2015-ben végre Julianne Moore megkapta, ami már kijárt neki régóta. Őt ünnepelték hónapok óta először a kritikusok, majd a szakma. A Still Alice-ben nyújtott alakításával annyi díjat vihetett haza, hogy ahhoz már egy külön óriás vitrin kell, ahova bepakolhatja őket. Szeretem őt, mert tehetséges, szép, imádom a vörös haját, helyt áll komédiában és drámában. Valamint filmvásznon érzelmesebben és elcsúnyultan gyönyörűen nála senki nem tud jobban sírni. A filmben, amiért a filmvilág éltette, egy egyetemi tanárt alakított, akinél Alzheimer-kórt állapítanak meg. Érzékletesen mutatja be a film, ahogy előjönnek az első jelek, végig nézhetjük, ahogy egy életerős nőn, eluralkodik ez a kegyetlen betegség. Julianne Moore olyan finom átéléssel adja elő ezt, hogy az ember végig izgul érte, tátva marad a szája és összeszorul a szíve. Alakításáért megérdemelten kapta meg végre az Oscar-díjat. Mókás, hogy Oscar szempontjából Alec Baldwin kezd szerencsét hozni a színésznőknek. Az életben Kim Basinger férje volt, amikor a nő Oscar-díjat kapott. Tavaly Cate Blanchett férjét játszotta egy Woody Allan filmben, amiért a nő végül Oscar-díjat kapott. Most a Still Alice-ben, Julianne Moore férjét játszotta. A nő szintén díjazott lett. Lehet ez egy titkos recept a díjakért ácsingózó színésznőknek? :)



Eddie Redmayne, szintén vöröses hajkoronával idén átehette a legjobb férfi főszereplőnek járó Oscar-díjat. Róla írtam már régebben, amikor felfedeztem őt az Egy hét Marilynnel című filmben. Ő is elég sok díjat vihetett haza a Stephen Hawking életéről szóló filmért. Ez A mindenség elmélete. Eddie ebben a híres elméleti fizikust alakította egyetemi éveitől egészen az angol királynő kitüntetéséig. Láthattuk, ahogy nála is a betegség tünetei elkezdenek előtörni, majd ahogy végül egy tolószékbe kényszerül és egy számítógép segítségével képes csak kommunikálni. A betegség egyébként az ALS, amiben a főhős szenved, tavaly ennek a betegnek a felhívására voltak a jeges vödrök. Sok kritikát olvastam arról, hogy megérdemelte e ezt a kitüntetést vagy sem. Volt, aki éltette, volt, aki felháborodott, hogy bárki eltudta volna játszani egy filmen keresztül egy embert, aki egy tolókocsiban ül és nem csinál semmit. Szerintem ez tévedés. Baromi nehéz egy érzelmet, egy pillanatot kifejezni egy nézéssel, egy arcrándulással. Legyen az komikus, drámai, mosolyt csalogató vagy könnyet fakasztó. Szerintem ezek nagyszerűen sikerültek neki. Ezek voltak azok a pillanatok, amikért megemeli az ember a kalapját a srác alakítása előtt.

2015. február 22., vasárnap

353. Naptár

Tom Daley angol toronyugró volt olyan kedves és 2015-re is készített egy naptárat. A 20 éves nyíltan meleg sportoló méltán lehet büszke testére és mi elismerően nézzük az ő képeit. Ki szeretne egy ilyet a falára? :)



2015. február 14., szombat

352. Meleg ikon - 7. rész


A választásom a héten 3 éve elhunyt Whitney Houstonra esett. Halálával kapcsolatban már készítettem anno neki egy emlék bejegyzést, most egy kicsit bővebb bemutatás következik.

Whitney Houston egy nagyon sikeres és tehetséges énekesnő volt. A Guiness Rekordok könyve szerint minden idők legtöbb díjjal és kitüntetéssel rendelkező énekesnője. Összesen 415 db díjjal és kitüntetéssel rendelkezik. Ebből 6 db Grammy-díj, 38 db Billboard Music Awards, 22 db American Music Awards büszke tulajdonosa. 


Ő az egyetlen női énekes, aki egymást követő hét slágerével Nr. 1 helyezést tudott elérni. Első albuma, ami a Whitney Houston címet kapta, minden idők legtöbbet eladott debütáló albuma lett, több mint 23 millió példányban kelt el világszerte.


A Több, mint testőr filmzenéjét tartalmazó albumon ő énekelte a slágereket és a legtöbbet eladott filmzenévé vált. Az I will always love you című dal, pedig a legtöbbet eladott felvétel lett a női előadók között. A Kinek a papné című film zenéjét tartalmazó album, ahol szintén hozzá fűződnek a dalok előadásai, minden idők legtöbbet eladott gospel albumja lett.



1963. augusztus 9.-én született. Édesanyja Cissy Houston gospel énekesnő, nagynénje pedig Dionne Warwick, aki szintén énekesnő. Clive Davis zenei producer fedezte fel.

Zenei munkássága mellett több filmben is szerepelt. Említettem már a Több mint testőrt, a Kinek a papnét, ezen kívül még játszott az Igazira várva, Hamupipőke (ez egy afroamerikai színészekkel és énekesnőkkel feldolgozott film volt) és utolsó filmszerepe a Sparkle című filmben volt 2012-ben.


Férje Bobby Brown volt, akivel 1992-ben házasodtak össze és 2007-ben váltak el. Született egy lányuk 1993-ban, Bobbi Kristina Brown néven. Házasságuk viharos volt, a férj eléggé erőszakos tudott lenni. 2000-es években sok hír szólt arról, hogy Whitney a drog, gyógyszerek és az alkohol rabja lett. Többször volt elvonón. A 2000-es évek végén úgy látszott, hogy sikerül az életét helyre hozni, de 2011. február 11-én bekövetkezett halála sajnos nem erre utalt. Másnap a Grammy díj átadón Jennifer Hudson tisztelgett emlékének az I Will Alwys Love You című dal előadásával.

1988-ban a Los Angeles-i nyári olimpia fődalát énekelte, aminek a címe One moment in time. Nevéhez fűződik az egyik legjobban előadott Amerikai himnusz, amit a 25. Super Bowl-on énekelt. Fellépett Nelson Mandela 70. születésnapjára tartott koncerten. 1998-ban Mariah Carey-vel énekelte el az Egyiptom hercege című rajzfilm betétdalát, ami Oscar díjat nyert.

Élő előadásai legendásak voltak. Betöltötte a színpadot, olyan hangja volt, ami megbabonázta a közönséget. Sajnos az élő előadások a 2000-es években már nem voltak olyan sikeresek.

Reklám arca és hangja volt a Canada Dry-nak, A Diet Coke-nak, egy japán tévének (Sony) és egy amerikai mobiltelefontársaságnak (AT&T)

Alapítványával támogatta a rák és az AIDS kutatást, a szegény gyerekeket és a speciális olimpiát.

És, hogy miért meleg ikon? Több meleg barátja is volt. Az egyik mikor meghalt AIDS következtében, nagyon megviselte őt. Akkor kezdett el kiállni a betegség gyógyítása mellett és támogatta ezt az alapítványán keresztül. 1999-ben fellépett a New York-i Meleg felvonuláson, elmondása szerint tiszteli a meleg rajongóit és sokan köszönhet nekik. A meleg közösség az I Wanna Dance With Somebody című dalát tartják az egyik meleg himnusznak.


Stúdió albumai:

Whitney Houston (1985)
Whitney (1987)
I'm Your Baby Tonight (1990)
My Liv Is Your Love (1998)
Just Whitney (2002)
I Look To You (2009)

Karácsonyi albuma:

One Wish: The Holiday Album (2003)

Filmzenei albumai:

Több mint testőr (1992)
Igazira várva (1995)
Kinek a papné (1996)
Sparkle (2012)

Válogatás albumai:

Whitney: The Greatest Hits (2000)
Love, Whitney (2001)
The Ultimate Collection (2007)
I Will Always Love You: The Best of Whitney Houston (2012)
Whitney Houston Live: Her Greatest Perfomences (2014)

Forrás: wikipedia

És akkor jöjjön a szokásos 3 dal:

One Moment In Time


I Wanna Dance With Somebody
(kedvenc dalom tőle)


Run to you


2015. február 12., csütörtök

351. Tartsd életben!

"2011-ben négymillióan kattantak rá arra a videóra, amiben a Guy Ritchie-filmek kihagyhatatlan keményfiúja, Vinnie Jones magyarázza el az újraélesztés legfontosabb szabályait a Bee Gees Stayin' Alive-jának ritmusára.

A videót készítő British Heart Foundation most engedélyt adott az Országos Mentőszolgálat Alapítványnak arra, hogy a receptjüket felhasználva elkészíthessék a magyar változatot. Amiben a Valami Amerika 2 gengszterfőnöke, Csuja Imre alakítja a Bee Gees-rajongó maffiózót, és Pindroch Csabán mutatja be a nézőnek a helyes szívmasszázs és mellkasnyomás technikáját."

Forrás: index.hu


Nagyszerű kezdeményezés egy igazán fontos dologról. Humorral jobban fel lehet kelteni az emberek érdeklődését és remélhetőleg rögzül is mindenkiben ez a videó és a Bee Gees klasszikus dala. Remélem ezzel a kezdeményezéssel a jövőben sok ember élete megmenthető lesz! A videót február 3. óta több mint háromszázezren töltötték le.

2015. február 9., hétfő

350. Találkozás 2.

Elég nagy sikere volt annak a bejegyzésnek, ami arról szólt, hogy az egyik kedves Olvasómmal találkoztam. Most ez a történet folytatódik.

Most nem süniboyról lesz szó. Decemberben kaptam egy e-mailt egyik Olvasómtól, hogy nagyon tetszik neki a blogom és, hogy örül, hogy rám talált. Elkezdtünk levelezgetni, majd Facebook elérhetőséget cseréltünk és az ott lévő cseten folytattuk a beszélgetést. Jól eldumálgattunk mindenféléről. Ő Németországban él. Január végén jelezte, hogy kb két hétre haza jön Magyarországra, ha van kedvem, akkor találkozhatnánk. Első verzióként szerepelt, hogy jön úgy is Pestre, akkor összefuthatunk. 

Múlt héten rám írt, hogy eléggé sok a dolga, sok mindenkivel kell találkoznia, de velem is szeretne. Felvetette, hogy utazzam le hozzá vidékre vasárnap délután, kitalál programokat és örülne, hogy ha ott tudnék aludni, hogy tudjunk dumálni és csak hétfőn menjek haza. Úgy intéztem a dolgaimat és a beosztásomat, hogy ez működni tudjon. Nézett nekem vonatot, hogy melyikkel menjek, megbeszéltük, hogy kijön elém az állomásra.

Aranyos, kedves, jó fej srácnak tűnt, akivel szívesen ismerkedtem volna meg. Szombat délután rám írt, hogy változott a terv, a családjával jön fel Pestre vasárnap, de ez nem változtat azon, hogy találkozzunk, összehozhatunk valamit. Visszaírtam neki, hogy rendben, mikor, hol találkozzunk és mit szeretne csinálni. Többször is írtam neki szombat folyamán és vasárnap is, de már nem jött több válasz tőle.

Elkeserítő, hogy az ember már senkiben nem bízhat meg. Elég nekem, hogy a romeon ilyenekkel ismerkedem, akik elhitetik, hogy normálisak és jó fejek és a találkozás előtt egyszerűen csak eltűnnek. Kár, hogy a normál keretek közötti haveri találkozók is már ilyen végkifejletet hordoznak magukban. Őszintén szólva berágtam rá és töröltem a telefonszámát és a Facebook ismeretségünket vasárnap este. 

2015. február 7., szombat

349. Sorozatok legszexibb pasijai

Ma reggel olvastam egy cikket a Média Addict blogon, amiben 2014 legszexibb pasijait sorolta fel a blogger a sorozat világából a saját szája ízlése szerint. Gondoltam, hogy ha már elég sok sorozatot nézek, akkor én is összeállítók egy hasonló listát. Én sem állítom őket sorrendbe, ABC sorrendet kapnak. Ők azok a pasik, akik beindítják a fantáziámat. Lássuk kik ők.


Colin O'Donoghue (34) - Once Upon A Time



Dylan O'Brien (23) - Teen Wolf



Even Peters (28) - American Horror Story



Ian Somerhalder (36) The Vampire Diaries



Jack Falahee (25) - How to Get Away with Murder



Jonathan Groff (29) - Looking



Matt Czuchry (37) - The Good Wife



Reeve Carney (31) - Penny Dreadful


Tyler Posey (23) - Teen Wolf



Wilson Bethel (30) - Hart of Dixie

2015. február 3., kedd

348. Filmek melegen ajánlva 8.

Az előző részek tartalmából: 1. rész, 2. rész, 3. rész, 4. rész, 5. rész, 6. rész, 7. rész.

Hazakísérlek (Hoje Eu Quero Voltar Sozinho)



"Leonardo egy vak tinédzser, aki a fogyatékossága ellenére megpróbál magának minél függetlenebb életet kiharcolni a túlontúl aggodalmas édesanyjával szemben. Elhatározza, hogy a cserediák program keretében külföldre megy. Eközben Gabriel személyében új diák érkezik az osztályba. Miközben Leonardo egy projekt keretében együtt dolgozik Gabriellel, olyan érzések támadnak benne, melyek megkérdőjelezik korábbi tervét."

Forrás: port.hu

Vélemény: 2010-ben készült egy 17 perces rövidfilm. Erről írtam is anno. Annyira sikeres lett, hogy 2014-ben egy egész estés filmet forgattak belőle. Kicsit kibővítve a történetet. Szerencsére ugyan azok a szereplők és durva, de nem igazán lehet rajtuk észrevenni, hogy el telt közben 4 év. nagyon jó kis történet, a szereplők teljesen szerethetőek. Annyira cukik a srácok együtt, hogy az ember végig azon drukkol, hogy végre csókolják meg egymást, hiszen látszik, hogy mennyire tetszenek egymásnak, csak egyik sem mer igazán ilyen irányban megnyílni a másik előtt. Anno a rövid film is nyert több díjat, ezzel a fim is büszkélkedhet. Nem csak meleg film fesztiválokon teljesített jól, de például Berlini film fesztiválon is díjhoz tudott jutni. Aki szeretné február folyamán megnézheti a Cinemax műsorán, de ha nincs olyan neki, akkor sem kell kétségbeesni. A Meleg Film Felirat jóvoltából letölthető, igaz feliratosan. Szívesen néztem volna még a srácok történetét, remélem lesz még folytatás. :)

Bridegroom



"A film Shane Bitney Crone és Tom Bridegroom érzelmi utazását mutatja be, két fiatal férfiét, akinek a kapcsolata tragikus véget ért. Próbáltak összeházasodni, de ezt az akkoriban hatályos törvények nem engedték meg. 

2011-ben Bridegroom meghalt, mert leesett egy háztetőről, miközben a barátját fotózta éppen. A történetet Shane meséli el, hogy mi történt Tom halála után – Shane-t teljes mértékben kizárták a családtagok – a film nagyon megrendítő, és bemutatja, milyen problémás az emberi jogok és az azonos neműek közötti házasság kérdése."


Vélemény: Ez egy dokumentum film két srác szerelméről, tragikus végkifejlettel. Igaz történet alapján. Bemutatja mindkét srác életét a kezdetektől, egészen a találkozásukig, majd a kapcsolatukat, végül a tragédiát és az azt követő eseményeket. Szívszorító történet, mely bemutatja, hogy egy kisvárosban, hogyan tudnak az emberek reagálni a másságra, hogy egyes szülők mennyire elutasítóak és kegyetlenek tudnak lenni. Megcsodálhatjuk két fiatal ember gyönyörű szerelmét és átérezhetjük az egyikük elvesztését. Úgy érzem, hogy ezt mindenkinek látnia kell, akinek előítéletei vannak, hogy lássák, hogy ezek az emberek is ugyan olyanok mint mindenki más. Nekik is vannak szüleik, osztálytársaik, örömeik, fájdalmaik, ugyan úgy esznek, isznak, dolgoznak, nyaralnak, mint mindenki más ezen a világon. Vannak pillanatok, amikor az ember velük örül és van, amikor a szereplőkkel együtt könnyezik. Shane Britney Crone azóta a meleg jogok és az LMBTQ fő szószólója és emblematikus arca. Remélem újra rátalál a boldogság...

Van egy dal ami a dokumentumfilmben szerepel, amit Adam Lambert énekel. Látta a It Could Happen To You youtube videójukat, ezután találkozott Shane-nel is személyesen. Szerintem, gyönyörű ez a dal.


2015. február 2., hétfő

347. Kritikát kaptam

Szerencsére zöldf.fülü visszatért a bloggerek világába. Új blogja Meleg helyzet néven fut. Hétfőnként összeszedi a legfrissebb és legérdekesebb meleg híreket a nagyvilágból, foglalkozik az ismerkedés és a párkapcsolat könnyűségével és nehézségeivel, értelmezi a meleg jogokat, körbejárja az előbújás pozitív és negatív hatásait. Reméljük még sok érdekes és hasznos bejegyzést olvashatunk tőle.

Elindított egy rovatott, amiben górcső alá veszi a neten található meleg témájú blogokat és azokról véleményt ír. Első körben Dildós fiú blogja került nagyítója alá. Második körben az én blogom került kritikus kezei alá. Akit érdekel, elolvashatja a kritikát itt.

Mindig öröm visszajelzéseket kapni. Nem csak akkor, ha az pozitív gondolatokat tartalmaz, ha nem akkor is, ha negatívat is. Hiszen azokból tanulni lehet.

Köszönöm neki, hogy véleményezte a blogomat! Kíváncsian várom a következő kritikáját!