2014. január 29., szerda

268. Szintén zenész

Steve Grand 1990-ben született. Az első olyan amerikai country énekes, aki nyíltan vállalja melegségét és ezt dalaiban, klipjeiben is felvállalja.


Katolikus családban nevelkedett, egész korán rájött másságára és ezt felvállalta barátai és családja előtt is. Családja hatására 5 évig járt terápiára, hogy kezeljék melegségét, de rájött, hogy boldog életet, csak saját maga felvállalásával és elfogadásával fog tudni létrehozni. Ki áll a melegekért, a meleg jogokért és a egyenlő házasságokért.


Zenét és dalszövegeket ír, kombinálja a country elemeket a pop és a rock elemeivel. Első dalához 7000 dollárból forgatott klipet, amiben nyíltan mutatja meg két fiú "kapcsolatát". Ez az All American Boys című dal. A Youtube-n mutatták be a klipet 2013. júliusában, azóta több, mint 2,7 millióan kattintottak rá. Második dala a Stay, amiben szintén szerepet kap a meleg világ, ez tavaly szeptemberben debütált a videómegosztón. Első albuma 2014. tavaszára várható.





A zenélés mellett modellkedik is.




Forrás: wikipedia

2014. január 25., szombat

267. Előváladék

Előváladék. A tanulmányok szerint mindenkinek van. Bár én már találkoztam az egyik exemnél olyannal, hogy neki abszolút nem volt. Valakinek van. Valakinek nincs. Valakinek pár csepp. Valakinek árad, mint a folyó. Valaki szereti. Valaki undorodik tőle. Mindenesetre hozzá tartozik a szexhez, akár magunkkal játszunk, akár párban csináljuk. Fontos szerepe van abban, hogy megtisztítsa a húgycsövet a baktériumoktól, hogy az életképes spermiumok szabadon távozhassanak. Meg persze abban is, hogy a hímvessző könnyebben csússzon.

Néhány információ és érdekesség az előváladékról:

"Az előváladék egy színtelen, átlátszó, viszkózus folyadék, amely a férfi hímvesszőjéből a magömlést megelőzően távozik szexuális izgalom hatására. A váladékot a húgycső mellett, a prosztata alatt elhelyezkedő Cowper-mirigyek termelik. Szexuális tevékenység –maszturbálás, előjáték, vagy egyszerűen csak merevedés – során jelenik meg a húgycsőben, hogy az abban visszamaradt vizelet savas kémhatását semlegesítse az arra érzékeny spermiumok távozása előtt. A pénisz végén, a húgycsőnyílásban megjelenő előváladék a szexuális tevékenység során síkosító anyagként is funkcionál, közösülésénél elősegíti a makk behatolását a hüvelybe, illetve könnyíti abban a pénisz mozgását.
Mennyisége egyénenként változó és igen eltérő lehet, a néhány csepptől a több milliliterig is távozhat, előfordul, hogy csak az orgazmusbekövetkezte előtt röviddel jelenik meg. Az előváladék tartalmazhat az előző ejakulációból visszamaradt életképes spermiumokat is, így akár megszakított közösülésnél is létrejöhet terhesség.
Az AIDS-betegségben szenvedők előváladékban is megtalálható a HIV, ezért a beteg ondójával való érintkezés nélkül, az előváladékkal is továbbadható a fertőző betegség."

Forrás: wikipédia


Nekem is van. Ha csak kicsit izgulok fel, akkor pár csepp jön, ha nagyon, akkor elég sok szokott jönni. Ez időnként igen zavaró tud lenni, mikor eláztatja a boxeremet.

Kíváncsi vagyok, hogy a kedves olvasóim, hogy állnak ehhez a témához. Van e nekik és kóstolták-e már meg. Ezért elindítok ezzel kapcsolatban egy szavazást. Kérném, hogy akinek van kedve, az szavazzon, aki meg bővebben szeretné ezt kifejteni, az meg ragadjon billentyűzetet és kommentáljon.

2014. január 23., csütörtök

266. Meleg helyzet

A hétvégén találtam rá erre a filmre. Rég láttam ilyen bájos filmet. A film egy meleg srácról szól, aki fél felvállalni melegségét saját maga előtt és családja előtt. A film úgy kezdődik, hogy Mattia készül Spanyolországba költözni barátjához, mert ott szeretne vele új életet kezdeni, meg ott kapott munkát is. Indulása előtt családja szervez neki egy búcsú vacsorát. Közben meglepetésként megjelenik barátja is Eduardo, hogy megismerje Mattia családját és hogy együtt tudják megtenni az utat Spanyolországba. Eduardo úgy tudja, hogy Mattia felvállalta melegségét szülei előtt, így ez sok bonyodalomhoz vezet.


Visszaemlékezésekből tudjuk meg, hogy Mattia, hogyan fedezte fel másságát, hogyan tette meg első lépéseit a meleg világban, hogyan találkozott élete szerelmével, hogyan próbált többször is előbújni szüleinek, de az utolsó pillanatban mindig visszalépett. Sokat segít neki legjobb barátnője és legjobb meleg barátja, hogy elfogadja saját magát és, hogy jól jöjjön ki ebből a váratlan helyzetből.


A film nagyon bájos, kedves és szórakoztató. Emellett pedig nagyszerűen ábrázolja, hogy milyen lelki megpróbáltatás egy fiatal embernek, hogy elfogadja saját másságát és, hogy ezt felvállalja környezete előtt. Minden szereplő teljesen jól meg van írva és hozza a megszokott sztereotípiákat. Ott az anya, aki folyamatosan aggódik az ő pici fiáért, ott az apa, aki szeretné, ha fia megállná a helyét az életben tökös legényként, ott a nővér, aki állandóan szekálja őt és ott a nagyi, aki a leglazább az  egész családban. És persze a legjobb barátok, akikre az ember mindig számíthat, akikkel bármit meg lehet beszélni.



A két fiatal srác (nagyon helyesek) között jól működik a kémia. Tetszett, hogy olyan körülmények között ismerkedtek meg, ami teljesen hétköznapinak mondható, ami által a néző érezheti és gondolhatja, hogy semmi különleges nincs a melegeknél, ugyan úgy működnek a dolgok, mint a heteroszexuálisoknál. Randizgatnak, megtörténik az első szexuális együttlét, vannak konfliktusok, kisebb hazugságok és nagy beszélgetések, nevetések és sírások.







A film végkifejlete pedig vicces lett és megható és egy váratlan fordulatot is tartalmaz. Mindenkinek ilyen coming out-t kívánok. Meg jó szórakozást ehhez a filmhez! :)

2014. január 13., hétfő

265. Five Dances - I Wanna Dance with Somebody

Érdekes, hogy az ember a netnek köszönhetően milyen gyöngyszemekre tud bukkanni. Mindig van olyan napom, időszakom, amikor szeretek a youtube segítségével felfedezni dolgokat. Még a két ünnep között volt olyan pillanatom, hogy Whitney Houston feldolgozásokat kezdtem el keresgélni. Mindig félve indulok neki az ilyesminek, hiszen egy ilyen tehetséget nehéz feldogozni, főleg úgy, hogy ne essünk abba a hibába, hogy ne hasonlítsuk össze az eredetivel. A legtöbbször borzalmakat tudok találni, de időnként sikerül egy két gyöngyszemre rátalálni. 

Sikerült rátalálnom Scott Matthew I Wanna Dance with Somebody feldolgozására, amihez Alan Brown készített egy lenyűgöző videóklippet. Az ottani leírásban említették meg, hogy ez az úriember csinált egy Five Dances című filmet is, ami alapján készült ez a klip is. Rákerestem a neten, sajnos magyar feliratot nem találtam hozzá. Sebaj gondoltam magamban, legalább gyakorlom az angolt, így letöltöttem a filmet és angol feliratot a biztonság kedvéért hozzá tettem. Megnéztem a filmet és teljesen magával ragadott. 


Tartalom: 
"Siker és szerelem keresése a nagyvárosban - az Öt tánc e klasszikus történet kortárs, szokatlan verziója. Johan Bokaerrel, a nemzetközileg elismert koreográfussal együtt dolgozva az író-rendező Alan Brown öt tehetséges New York-i táncos köré szőtte törté-netét. Chip, a különlegesen tehetséges 18 éves meleg fiú frissen érkezik Kansasből New York-ba, hogy egy kis dél-manhattani modern táncegyütteshez csatlakozzon. A próbák első heteiben Chip beavatódik a New York-i táncosok életébe, melyben minden nap minden percét a szorgalom és a kemény munka, a bajtársiasság és a rivalizálás, a meg nem feleléstől való félelem és a siker öröme határozza meg."


Miután megnéztem a filmet, kicsit szerettem volna többet megtudni róla, így rákerestem. Kiderült, hogy ezt az LMBTQ Filmfesztiválon vetítették moziban is magyar felirattal. Fura, hogy ezek után nem találtam hozzá magyart, de sebaj, teljesen érthető volt így is, nem sok beszéd volt benne. Rátaláltam arra is, hogy Fabien kolléga már írt erről a filmről, valahogy elkerülte a figyelmemet ez a bejegyzése.


A főszereplőt játszó fiú nagyon jól hozta a vidéki srácot, aki felkerül a nagy városba és minden erejét és energiáját álmai megvalósításába fekteti, ami jelen esetben a tánc. A srác eléggé magába zárkózó, köszönhető ez annak, hogy nem ismer senkit, nincs hol laknia és igazán nem érdekli más, csak a tánc, de szép lassan megnyílik, először az egyik lány táncosnak, majd idővel a másik férfi táncosnak. Nekem a két srác közötti intimitás abszolút nem volt nem oda való. Szerintem teljesen jól volt ábrázolva, ahogy a magába zárkózó srác, aki elnyomja magában szexualitását, egyre jobban kinyílik a másik srácnak, aki megértően és kitartóan közeledik hozzá. Szerintem sokan voltunk így hasonló helyzetben, akik nehezebben fogadtuk el másságunkat és jött valaki, aki segített kinyitni az ajtót. Én teljesen megértettem a srác viselkedését. A szexuális jelenetnek meg ott kellett megtörténnie a táncteremben, ahol élték a mindennapjaikat. Nagyon jó volt a fiú hezitálása, majd a vágjunk bele reakciója. Szerintem nagyon szenvedélyesre sikerült ez az intim jelenet, nem mutat túl sokat, pont eleget ahhoz, hogy mindent elmondjon, amit kell. 





A helyszín legtöbbje a táncteremben van. Nagyon jó volt a fényképezés, a világítás, a zene és a táncok. Teljesen magával ragadta az embert és gyönyörködött a tánc kifejezés kultúrájában.


Végezetül pedig szeretném megosztani a a videóklippet. Szerintem itt is a dal lassúsága és hozzá a tánc leírhatatlanul gyönyörű.


2014. január 11., szombat

264. A Wall Street farkasa

Még tavaly év végén mentünk el megnézni ezt a filmet. Egy olyan 3 órás filmélményt kaptunk, ami felül múlta a várakozásainkat. Sejtettük, hogy Martin Scorsese és Leonardo DiCaprio újabb közös munkája ismét egy kiváló munkát tesznek le az asztalra, de nem gondoltuk, hogy ilyet. A film egyben drámai és komikus is. Az ember egyszerre elítéli a látott dolgokat, közben meg jól szórakozik rajta.


Film tartalma: 

"A pénz sosem elég. Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) becsületes tőzsdeügynökként kezdte pályafutását, de az amerikai álom őt is utolérte. A 80-as évek végére az egyik legnagyobb brókercég tulajdonosa lett, 26 évesen heti 1 millió dollárt keresett. Az idáig vezető út azonban korrupcióval és tisztességtelen üzletekkel kikövezett csábító hullámvasútnak bizonyult. 
Mert minél nagyobb volt a kísértés ő annál többet akart, mit sem törődve az illegális üzelmekkel és a nyomában loholó FBI ügynökökkel. Még több pénz, még több hatalom, még több nő és megint még több pénz: ez Jordan életfilozófiája. És hogy a szerénység egy túlértékelt erény. Jordan és falkája azt sem tudták mit kezdjenek az illegálisan megszerzett milliárdokkal, de vajon a jéghegy csúcsáról merre vezet az út?"

Forrás: port.hu

Ismét bebizonyosodott előttem, hogy Leonardo korunk és korosztályának egyik legjobb színésze. Ez már nem az a hősszerelmes srác a Titanicból. Ő már egy igazi színész! Olyan jellemfejlődésen megy keresztül a karaktere, amit keveset tudtak volna így eljátszani. Hihetetlen precizitással és átéléssel ábrázolja a karaktert. Elhisszük neki, mikor még ártatlan és mikor már abszolút nem az, amikor még erkölcsös és amikor már azt sem tudja mit jelent az. Ha ezért a szerepért nem jelölik Oscar díjra, akkor nem tudom miért fogják. Nagyon megérdemelné. Sőt! Én szívesen nyújtanám át neki a díjat ezért az alakításáért. Majd január 16-án kiderül, jelölik e, akkor jelentik be az Oscar jelöltek listáját.


Az ember tisztában van vele, hogy a pénz iránti vágy ki tudja fordítani magából az embert. De nem hittem volna, hogy ennyire. A legelején még szinte "szende szűzként" kerül be a brókerek világába, majd mikor ráérez az ízére, hogy hogyan lehet az emberek hiszékenységét és butaságát kihasználni és manipulálni őket. Nem erkölcsös, de szabályokat betartva szerzi meg a millióit. Aztán még több kell, itt már törvénytelen eszközöket is bevet. És elszabadul a pokol. Azt hiszik bármit megtehetnek. Vesztegetés, orgia, alkohol, drog és kurvák tömkelege. A film nem finomkodik az ilyen jelenetekkel, kőkeményen bemutatja.




Néhány ilyen jelenet kicsit viccesre vannak véve, az egyik legjobb jelenet a filmben, amikor Leonardo által alakított bróker gyógyszer hatására teljesen "beáll", mozgását és beszédét képtelen koordinálni és próbál a hotelből kijutni a kocsijához. Olyan jelenetet látunk, mint a régi 20-as években a néma filmeknél, amikor mozgással, hang nélkül eljátsszák a jelenetet.


A film igaz történet alapján készült, Jordan Belfort őszintén megírta könyvében, hogy hogyan jutott legalulról a csúcsra, hogyan került börtönbe, majd vissza sikeres trénerként és előadóként az élet körforgásába.

A filmben érezhető, hogy ez a pasi egy erkölcstelen, velejéig romlott ember volt, de a neten utána olvasva jöhetünk rá, hogy ennél sokkal érzéketlenebb pöcs volt. Egy interjúban megkérdezték tőle, hogy mit érez azzal kapcsolatban, hogy sok embert milliókkal átvert. A válasz annyi volt, hogy semmit, hiszen nem halt meg senki. Ebből a válaszból, tényleg elhihető az, amit a filmben láttunk, hogy ez nem a fantázia műve. Ez a kőkemény valóság.

2014. január 9., csütörtök

263. Vámpírok bálja

Régóta szerettem volna ezt a színdarabot megnézni, de a magas jegyárak valahogy mindig visszatartottak. Karácsonyra végül kaptam rá jegyet, így múlt vasárnap volt szerencsém látni.

Mielőtt elmentem megnézni, tudtam, hogy ez eredetileg egy Roman Polanski film, ami 1967-ben mutattak be. Ezen kívül még annyi tudásom volt, hogy itthon nagyon nagy népszerűségnek örvend ez a musical. Szóval mondhatni Vámpírbál szűzen ültem be az előadásra. A történet itt olvasható: Vámpírok bálja.


A darabot 1997-ben kezdték el játszani Bécsben, ahol hatalmas közönség, szakmai és kritikai sikereket aratott. Elindult világ körüli útjára, több országban is bemutatták.Szinte mindenhol siker volt, kivéve Amerikában, ahol annyi változtatást eszközöltek a darabot, hogy szinte elvesztette teljesen a mondani valóját és a közönség nem annyira volt vevő rá. Magyarországon 2007-ben mutatták be a PS Produkciónak köszönhetően, állami támogatás nélkül. A darabnak helyszínt a Magyar Színház adott, a musical akkor tud műsorra kerülni, mikor a színházban éppen téli vagy nyári szünet van. Ilyenkor több napon keresztül, akár többször is műsorra tűzik. A darab annyira sikeres lett, hogy az országból szerveznek utakat az előadásra, sőt más országokból is jönnek megnézni, pl: Lengyelország, Szlovákia és Japán. A magyar előadás hatalmas népszerűségnek örvend. 

Az első bemutatónál a főpróbákon maga Polanski is részt vett, felügyelte a darab elkészítését. Zenéjét az a Jim Steinman szerezte, aki olyan világsztároknak írt dalokat, mint Bonnie Tyler,Meat Loaf vagy Celin Dion. Trükkös volt a zeneszerző, mert a zene megírásánál fölhasználta régebbi szerzeményeinek a zenei alapjait, így a közönségnek még jobban emészthetővé és fogyaszthatóbbá vált a darab zenéje. Ami a legjobban vissza köszön a darab zenei alapjában, az Bonnie Tyler Total Eclipse of the Heart című száma.

A magyar szöveget, az a Miklós Tibor írta, aki itthon nagyon sok musicalt írt vagy fordított (Evita, West Side Story, Hair, Jézus Krisztus Szupersztár). Ezenkívül olyan magyar sztároknak írt dalokat, mint Cserháti Zsuzsa, Vikidál Gyula, Szűcs Judit vagy a Crystal.

A jelmezt és a díszleteket Kentaurnak köszönhetjük, aki itthon és világszerte elismert a munkái alapján.

Ilyen közreműködő mellett nem csoda, hogy siker lett ez a darab és hogy a közönség ennyire szereti.


A szereplőket hosszasan válogatták ki, olyanok kerültek címszerepbe, akik eddig nem nagyon ismert a közönség és ennek a darabnak köszönhetik hírnevüket.

A címszereplő Krolock grófot, a fővámpírt eredetileg Egyházi Géza játszotta, aki 2010-ben díjat kaopott alakításáért. Egyébként midnegyik szerepet többen is játszák, többen megtudják mutatni tehetségüket ebben a darabban. Én végül Bot Gábor főszereplésével láttam a darabot. Nagyon jó hangja van a pasinak, egyszerűen tátott szájjal hallgattuk, ahogy énekelt. Minden szereplő nagyon jó volt, lubickoltak a szerepben. A közönség pedig hálásan fogadta az előadást. A darab végén a tapsnál beadták a darab alapzenéjét, alá pedig a Queen We Will Rock You dal dobszólóját tették, amire a közönség felállva, ritmusnak megfelelően tapsolt.

A darabban a melegség is szerepet kapott, a főszereplő vámpír fia meleg volt és az egyik fiatal férfi halandóba szerelmes lett. Sok komikus helyzetet okozott ez a szituáció. 

Az embereket az utóbbi években amúgy is vonzza a vámpírok mitológiája, hiszen nagy sikerrel mennek a mozikban az Alkonyat filmek, vagy tévében a Vámpírnaplók vagy a True Blood sorozatokat. Az embereket mindig is vonzotta a sötétség, az ismeretlen, a misztikuma ezeknek a lényeknek. Ezt például a darabban nagyon jól ábrázolja, hogy a főszereplő lány miért is vonzódik a fő gonoszhoz és az ő báljához. 
Hihetetlen élmény volt ez a darab. Úgy érzem, hogy ezt nem volt elég egyszer látni, még el kell majd mennem megnézni ezt a darabot.

Megosztok egy dalt a darabból, sajnos nem HD minőség, de nekem így is tetszik. 

Teljes a sötét

2014. január 4., szombat

262. Örökre elnémult Mátyás király

2014. január 3-án elhunyt Helyey László, Jászai Mari díjas színművész. Újabb veszteség érte a magyar művészetet. Közel félszáz filmben láthattuk őt, mint például a Sose halunk meg, a Hídember vagy a Magyar Vándor. Közel száz színpadi műben kápráztatta el a közönséget, olyan szerepekkel, mint Don Quijote, Cyrano De Bergerac, Liliomfi vagy Henry Higgins a My Fair Ladyből.


Kellemes mély orgánumát sokszor lehetett hallani. Ő szólaltatott meg minden szereplőt a Mesék Mátyás királyról című rajzfilmsorozatban, ő volt a mesélő az Amelie csodálatos életében. Gérard Depardieu és Donald Sutherland az ő hangjával szólalt meg legtöbbször. Híres szinkronjai: Hetedik című film, ahol Morgan Freeman-nek kölcsönözte a hangját, Alan Rickman-t A Drágán add az életed és az Igazából szerelemben szólaltatta meg nagyszerűen, Depardieu-nél a Zöld kártyában és a Cyrano-ban alkotott maradandót, ő volt Surda magyar hangja a Forró szél című jugoszláv tévéfilmsorozatban, melyet egy ország szeretett.


Sajnos színpadon sosem láttam. Csak filmben, tévéjátékokban láttam és a hangját ismertem. Nyugodjék békében!

Radnóti Miklós: Virágének


Zöld kártya című film
2:10-től a jelenet szívbemarkoló