2011. szeptember 25., vasárnap

34. Filmek melegen ajánlva 2.

Most nem fogom rangsorolni a meleg témájú filmeket, egyszerűen csak összeszedem azokat, amiket az előző bejegyzés óta láttam és megérintettek. Négy díjnyertes filmről van szó, mind a négy másik országból, másik kultúrából valóak. Érdekes látni, hogyan nyúlnak hozzá ehhez a kényes témához más más kultúrák.


Shelter


Zack feladja az álmát, a rajziskolát a rosszul fizető munkája és családi helyzete miatt. Nővérével közösen nevelik unokaöccsét, Cody-t. Zack szabadidejében szörföl, rajzol, fest, a legjobb barátjával, Gabe-bel vagy a barátnőjével, Tori-val lóg. A dolgok fenekestül felfordulnak, amikor Gabe bátyja, Shaun hazatér. A szörfnek köszönhetően újra sok időt töltenek együtt, miközben egymás iránti érzelmeik is túllépik a barátság határát. Shaun felfedezi Zack kiemelkedő tehetségét, és Cody-ra is rendkívül pozitív hatással van. Zack küzd, hogy összeegyeztesse vágyait a család szükségleteivel.

Ez egy sok díjat elnyert amerikai film, ami jól ábrázolja, milyen is az, amikor az ember ráébred a másságára, próbálja elfogadni önmagát, előbújni a szerettei előtt, megkockáztatni mindent azért, hogy önmaga lehessen. Ahhiz képest, hogy amerikai filmről van szó, nincsen benne giccs, csak a valóság.


No Regret


Az árvaként felnőtt Sumin egy rossz munkakörülmények között működő gyárban dolgozik, miközben műveszeti főiskolára is jár. Egyik este egy fiatal üzletember ajánlatot tesz neki, majd másnap ismét találkoznak: a gyárban, ahol dolgozik. A férfi (a gyár igazgató fia) felajánlja segítségét, hogy a leépítesek miatt nem küldik őt el, de Sumin nem fogadja el az ajánlatot, inkább prostituáltként helyezkedik el. A férfi azonban egyre jobban kívánja Sumint, ám ő nem hajlandó kielégítani a gazdag üzletember szexuális vágyait. Végül tragédiák és megaláztatások után a két srác egymásra talál.

Egy díjnyertes Dél-Koreai filmdrámával van szerencsénk. Betekintést nyerünk a a prostituáltak kegyetlen és megalázó világába, egy reményvesztett fiatalember és egy reménytelenül szerelmes srác hadakozása egymással.

Sommersturm


Tobi, az evezőscsapat kapitánya és Achim igaz barátok, együtt csinálnak mindent, még a zuhanyzóban is együtt masztiznak. Ez Tobinak egy darabig elég, mígnem végérvényesen ráébred, hogy beleszeretett legjobb barátjába, aki persze mit sem sejt erről. Egy evezőstábor alkalmával, ahol több csapat is van (később versenyeznek is) a berlini női csapat helyett egy csapat homo fiú érkezik a táborba, és ez alapjaiban változtatja meg Tobit. Nem tudja tovább magában tartani másságát...

Szintén egy díjnyertes filmről van szó, ezúttal Németországból. A film az elfogadásról és a lebukástól való félelemről szól, nyersen és őszintén, tele lelkiválságokkal. Jó pár meleg témájú filmet láttam, amiben szex is volt, de ennyire meghitt, szenvedélyes együtt létet ritkán látni, mint ebben a filmben, amikor a mólón a főszereplő fiú átéli első szexuális élményét egy sráccal.

Le Temps qui reste (Utolsó napjaim)


A főhős egy fiatal, meleg, sikeres fényképész, aki 30 évesen szembesül azzal, hogy gyógyíthatatlan rákbeteg, és már csak néhány hónapja van hátra. Végigkísérjük Romaint a halál felé vezető útján, a néző átélheti vele az emberekkel való kapcsolatában és a lelkében végbemenő változásokat. Az önző, öntelt és öntörvényű emberből érző ember lesz, aki megpróbálja kapcsolatait valamellyest helyrehozni halála előtt.

Borzalmas rádöbbenni, hogy a halál bármikor eljöhet értünk, igaz az a mondás, hogy a halál nem válogat. Lehet az ember fiatal, sikeres, jó pasi, ha eljön az idő mennie kell.Ebben a díjnyertes francia filmben egy férfi vívódását látjuk a halálos kórral, amit addigi életmódjának köszönhetően egyedül meg megvívnia, igaz kérhetne, de senkitől nem kér segítséget. Egyedül nagymamájának árulja el betegségét, aki ellátja őt jóságos nagyi tanácsoakkal az élettel kapcsolatban. A film záró képsorai szívbemarkolóak, ahogy a tengerparton éli át utolsó perceit főhősünk. A filmben a nagyi a híres francia filmlegenda: Jeanne Moreau.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése